Bu mahallede ezan okunmuyor, sala duyulmuyor

Karasu Aziziye Mahallesi’nin her geçen gün büyümesiyle birlikte, beraberinde bazı sorunların da geldiğini söyleyen Aziziye Mahallesi Muhtarı Besim Ömer Cengiz, “Mahalle sakinleri, pek çok sokakta ezan sesi duyamıyor ve sala dinleyemiyor. Sorunumuza muhatap da bulamıyoruz” dedi.

Bu mahallede ezan okunmuyor, sala duyulmuyor

-

Mahallelerindeki ses sisteminin yetersiz olduğunu hatta bazı cadde ve sokaklarda ses sisteminin bulunmadığını belirten Aziziye Mahallesi Muhtarı Besim Ömer Cengiz, mahalle sakinlerinin ezan sesi duyamadığından ve salaları anlayamadıklarından şikayetçi olduğunu ifade etti.

Sorunu Karasu Belediyesi’ne ilettiklerini, fakat sistemlerinin farklı olduğunu ve Karasu Müftülüğü’ne bağlı bir sistem olduğunu öğrendiklerini dile getiren Cengiz, “Müftülük ise kendilerinin bütçelerinin olmadığını ve eksik bölgelere vatandaşın para toplayarak temin edilebileceğini söyledi” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinlerinin şikayeti konusunda muhatap bulamamaktan muzdarip olduklarını söyleyen Besim Ömer Cengiz, “Eminim ki bu sorun sadece bizim mahallede değil, diğer mahallelerde de bu sıkıntı vardır. Ama biz, mahalle sakinlerimize şikayet ettikleri konuda çözüm bulamamaktan sıkıntı duymaktayız” diyerek sözlerini tamamladı.

BESİM ÖMER CENGİZ, VATANDAŞIN ŞİKAYETİNİ ANLATTI (izle):

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 22:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER