Karasu’da ilk o mahallede başladı

ASELSAN, Mekansal Adres Kayıt Sistemi saha çalışmalarına Ortaköy Mahallesi ile Karasu’da başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Muhtar Turan, “Yapılan çalışma sayesinde adres bilgilerine daha rahat ulaşım sağlanacak” dedi.

Karasu’da ilk o mahallede başladı


İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ile ASELSAN’ın ortaklaşa yürüttükleri Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) saha çalışmaları, Karasu’da başladı. Ortaköy Mahallesi’nden başlanan çalışma ile kapı kapı dolaşılarak vatandaşların bilgileri kayıt altına alındı.

Ortaköy Mahallesi’nde çalışmaları yürüten ekibe Mahalle Muhtarı İsmet Turan da eşlik etti. Çalışmalar hakkında bilgi veren Ortaköy Mahalle Muhtarı Turan, “Mahallemiz de dahil olmak üzere Karasu’daki tüm adresler, konum veya parsel ile eşleşebilecek” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların acil durumlarda adres bilgilerine daha kısa sürede ve kolay şekilde ulaşılabileceğine de vurgu yapan Turan, “Mahallemizde yapılan çalışma sırasında ekibe ben ve aza arkadaşlarım eşlik ettik. Böylelikle hem mahalle sakinlerimiz panik yapmamış oldu ve onlara durumu izah etmiş olduk hem de çalışanlara doğru bilgiler sunarak işlerini hızlandırdık” dedi.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER