-

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara’nın, İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır’ın Yeni Mahallesi’ndeki ziyaretine ilişkin açıklamasına yönelik bir basın açıklaması yayımlayan İYİ Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu, Başkan Kara’ya bir kez daha seslendi.

Başkan Münir Ali Kara’ya adeta meydan okuyan Hasan Sarıoğlu, “İlçemizde kendini aydınlanmış olarak gören hayatın akışında, sanatta ve siyasette yaşanan tüm olağan şeyleri olağanüstü şekilde değerlendirip adeta bir illüminati edası ile lanse etmeye çalışan sözde siyasi mevkidaşım” hitabıyla sözlerine başlayarak, “Tarihlere, şarkılara ve bir yuvarlak masaya binlerce anlam yükleyip altında onlarca mana aramak akıl sağlığınıza zarar verir” dedi.

Başkan Sarıoğlu açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

Sözde yerli ve milli, devletin bekası diye diye yerli ve milli ülkenin bütün kazanımlarını yabancılara satanlarla bir olup, ‘Cumhur ittifakı çözer diyorsun’ öyle mi?

Balıkçı barınağı 2022 bütçesinden çıkarıldı, yarım bırakılması erozyona sebep oluyor. Biz dile getirdik hadi çözün, o proje bu yıl bitsin ciddiyetinizi herkes görsün.

Biz gündem olma hayali kurmayız, ortada bir sorun varsa bunu gündeme getiririz.

Yalanla bu iş yürümez…

DERDİ MİLLET OLAN, TÜM BİRİMLERİ SALLAR

Yenimahalle de hem balıkçının derdini dinleyip hem de erozyona uğrayan bölgeyi gezip olayın vahametini derhal il başkanımıza aktardık. İl başkanımız sağ olsun hiç vakit kaybetmeden ikinci gün vekilimizle birlikte Karasu’ya geldi.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır Karasu’ya geliyor; insanların derdini dinliyor; balıkçı esnafı ve Yenimahalle halkı ile hasbihal ediyor ve bu olayı TBMM’ye taşıyacağını, dikkatleri Karasu’ya çekeceğini söylüyor.

Biz İYİ Parti olarak insanların derdiyle dertlenip sorunları gidermeye çalışıyoruz ki bunun somut örneği, Hürriyet Mahallesi’ndeki taş ocağı sorunuydu, sağ olsun vekilimiz bu konuyu ulusal basına kadar taşıdı ve gereğini yaptı, sorun çözüldü.

Peki, şimdi soruyorum; Siz iktidarın küçük ortağının Karasu’daki temsilcisi, bu güne kadar Karasu’daki hangi sorunu dile getirip çözüm için vekilinizi ilçemize getirebildiniz?

Bir bakan sallanmaz ama bir bakanlık sallanır.

Derdi olan bu milletin, derdi ile bu devletin tüm birimleri sallanır.

Bizim anlayışımızda hükümetler millete hizmet için vardır.

Sizi de anlıyorum. Sizin anlayışınızda koltuğunuzu korumak her şeyden önce gelir keza üstlerinizden aldığınız talimat kadar konuşabilirsiniz.