-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, milletvekilliği adaylığı düşünen il başkanlarının istifa etmesi yönünde çağrıda bulunmuştu. Sakarya’da da Selçuk Kılıçaslan’ın kongrede aday olup olmayacağı merak ediliyordu.

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, yayınladığı açıklama ile kongrede aday olmayacağını duyurdu ve milletvekilliği aday adaylığının sinyalini verdi. Karasu ve Kocaali bölgesini yakından ilgilendiren Kılıçaslan’ın, yakın zamanda il başkanlığı görevinden istifa etmesi ve aday adaylığı sürecinin ardından ilk iki sıradan birinde aday gösterilmesi de beklenmekte. Kılıçaslan, kararını şu ifadelerle duyurdu:

GÖREVE HAZIRIZ

“1 Mayıs 2018'den bugüne onurla sürdürdüğüm İl Başkanlığı sürecinde İYİ Parti Sakarya teşkilatını layık olduğu seviyeye taşımak adına tüm dava arkadaşlarımızla birlikte çok çalıştık. İlçe teşkilatlarımızın olağanüstü çabalarıyla üye sayımızı 800'lerden 11 bin seviyelerine taşıyarak İYİ Parti teşkilatları arasında her zaman üst sıralarda olmayı başardık. 2018 seçimlerinde aldığımız yüzde 9.4 oy oranı ile başladığımız iktidar yolculuğuna, bugün itibari ile Sakarya'da yüzde 25'in üzerine çıkarmanın gururuyla devam ediyor ediyoruz.

8 Ocak 2023 Pazar günü gerçekleştireceğimiz İYİ Parti Sakarya 3.Olağan İl Kongresi'nde il başkanlığına aday olmayacağımı belirtmek isterim. Önümüzdeki dönemde partimin ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi'nin uygun gördüğü her görevi aynı şevk ve heyecanla yerine getirmek üzere, bir nefer olarak hazır olacağım.

İl kongremiz sonucu seçilecek yeni İl Başkanımıza ve yönetimine şimdiden başarılar diliyor ve her zaman yanlarında olduğumu belirtmek istiyorum. Yüce Allah emeklerimizin karşılığını aldığımız günleri görmeyi nasip etsin”