İYİ Parti’de kongre kararı, Sarıoğlu aday mı?

İYİ Parti Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda milletvekili adayı olmak isteyen başkanların önünü açmak için 81 ilde kongre kararı çıktı. Karar kapsamında Sakarya’da da hareketlilik başladı. İl ve ilçelerde kongre tarihleri belirlenecek? Sarıoğlu, yeniden aday olacak mı?

İYİ Parti’de kongre kararı, Sarıoğlu aday mı?


-

2023 yılı Haziran ayında yapılması beklenen seçim öncesi İYİ Parti Genel Merkezi’nde kongre kararı alındı. Genel Başkan Meral Akşener ve kurmayları, milletvekili olmak isteyen il ve ilçe başkanlarını düşünerek radikal bir karar aldı. İYİ Parti’de, 81 ilde il ve ilçe kongrelerine gidilme kararı alındı.

SARIOĞLU ve KILIÇASLAN ADAY MI?

Bu kapsamda Sakarya ve ilçeleriyle beraber Karasu’da da kongreye gidilecek. Milletvekili adayı olacak isimler, il ve ilçe kongrelerinde aday olmayacak. Karasu Haberleri ve Öncü Karasu’nun edindiği bilgiye göre Kılıçaslan’ın il kongresinde aday olması beklenmiyor.

Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun ise ilçe kongresinde yeniden aday olması beklenirken, konuyla alakalı bir açıklama yapılmadı. Sarıoğlu, “Önümüzdeki hafta ilde bir toplantı gerçekleştirilecek. Kongreler tamamlanmış halde seçime gidilecek. Tüm camiamıza hayırlı olsun” diyerek süreci bekleyeceklerini belirtti.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2022, 16:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER