-

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre Karasu’da hava sıcaklıkları hafta içi 10 derece birden düşerek en düşük -6, en yüksek 5 derece olacak. Salı ve çarşamba günleri karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), önümüzdeki günlerde sıcaklık değerlerinin eksi derecelere düşecek olmasından dolayı ve yüksek kesimlerde başlayan kar yağışı nedeniyle oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için don uyarısında bulundu.

Kurum tarafından yapılan açıklamada, “Su tesisatlarının soğuk havayla temas ederek donmaması için koruma altına alınmalı veya izole edilmelidir. Gerekli tedbirler alınmadığı takdirde soğuktan etkilenen sayaçların çalışmasında sorunlar yaşanabilir” denildi.

SICAK SU DÖKMEYİN!

Büyükşehir Belediyesi, “Sayaçların donmasını önlemek için kalın yün kumaş, boru kılıfı, izocam ve benzeri malzemelerle sıkıca sarılmalı, ayrıca eğer varsa muhafaza sandıkları talaşla doldurulabilir. Aynı zamanda donan sayaçlara kesinlikle ateş yakarak veya üzerlerine sıcak su dökülerek müdahale edilmemelidir” şeklinde uyarıda bulunuldu.

Önümüzdeki beş günlük hava durumu tahmini şöyle:

Editör: Karasu Haberleri