Gemi rota değiştirdi, Karasu Limanı iptal

Ukrayna'dan hareket eden Polarnet isimli geminin İstanbul açıklarındaki denetimi başladı. Müşterek Koordinasyon Merkezi'nde görevli Türkiye, Ukrayna, Rusya ve BM temsilcileri, Ukrayna'dan gelen gemiyi denetledi. Mısır yüklü geminin Karasu Limanı’na gelmeyeceği öğrenildi.

Gemi rota değiştirdi, Karasu Limanı iptal


-

Müşterek Koordinasyon Merkezi (MKM) yetkililerinin, “Tahıl ve Yiyecek Maddelerinin Ukrayna Limanları’ndan Emniyetli Sevki Girişimi Belgesi” kapsamında Ukrayna'dan hareket eden 12 bin ton mısır yüklü Türkiye bayraklı Polarnet gemisindeki denetimleri başladı. Geminin Karasu Limanı’na geleceği yönünde öngörülerde bulunulmuştu.

Türkiye, Rusya Federasyonu, Ukrayna ve BM temsilcilerinden oluşan heyet, mutabık kalınan usul ve esaslar doğrultusunda söz konusu ticari gemide incelemelerde bulundu. Denetimin ardından geminin Karasu Limanı’na gelmesi ve yükünü indirmesi bekleniyordu.

Edinilen bilgilere göre geminin, denetleme sonucuna göre yoluna devam ederek, Kocaeli'nin Derince Limanı'na ulaşacağı belirtildi. Ukrayna’dan ayrılan ve mısır yüklü üç gemiden biri olan Polarnet isimli gemi, Karasu Limanı’na değil Kocaeli’nin Derince Limanı’na yükünü boşaltacak.

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2022, 21:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER