-

Karasu’da vakalar artınca İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince denetimler ilçe genelinde sıklaştırıldı. Yalı Mahallesi Batı Karadeniz Caddesi üzerinde aracıyla ekmek almaya gitmekte olan iki kişi, denetimlere takıldı.

Tedbir kararları gereği yürüme mesafesi alışveriş izni verilmesine rağmen araçlarıyla ekmek almaya gittiklerini iddia eden iki kişi, Sahilpark önünde emniyet engeline takıldı. Görevli memurun uyarılarına rağmen ısrarla araçlarıyla alışveriş yapmaya gitmelerini normal karşılayan İbrahim S. ile Barış B., çalıştıkları için farklı ilde geçerli olan izin belgelerini sunmalarına rağmen ceza yemekten kurtulamadı.

POLİS, KURALI HATIRLATTI

Suçu kabul etmediklerini ifade eden ve ceza tutanağına imza atmak istemeyen şahıslar, tüm çabalarına sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden 3 bin 150’şer lira cezai işleme maruz kaldı. Polis memurunun “Ekmek almaya yürüyerek gideceksiniz” şeklindeki uyarısının beraberinde İbrahim S, “Arabayla gitsek ne olacak ki? Arabamız varken niye yürüyerek gidelim?” şeklinde sorular yöneltti.

Karasu’ya Cuma günü geldiklerini ve Yalı Mahallesi liman mevkiinde oturduklarını belirten Barış B., “Alacağım yer kapalı. Aç mı kalacağız evde. Ben buraya kadar niye yürüyeyim ki, altımda araba var” demesi de hem polisi hem duyanları şaşırttı.

CEZA YİYEN GENÇLERDEN İLGİNÇ SAVUNMA (izle):