Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama şu şekilde:

“Türkiye bugün acı bir sabaha uyandı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplam 10 ilimizde yıkıma sebebiyet veren 7.4 şiddetindeki deprem tüm Türkiye’yi derinden yaraladı. Büyükşehir Belediyesi olarak şimdi birlik vakti düşüncesiyle yapılacak yardımların planlamasını ivedi bir şekilde hazırladık. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte arama kurtarma ekiplerimiz ve kriz araçlarımız bölgeye hareket etti.

Şimdi de bölgede depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanında olmak, yaralarını sarmak için yardım kampanyası başlattık. Bu çerçevede Demokrasi Meydanı’nda an itibariyle irtibat büromuz yardım ulaştırmak isteyen vatandaşlarımız için çalışmaya başladı. Yardımları SASKİ teknik birimlerimizin bulunduğu alandaki spor salonunda topluyoruz.

Bu kapsamda;

Kuru gıda,

Uyku tulumu,

Cep ısıtıcısı,

Polar,

Battaniye,

Eldiven,

Kışlık bot,

İçlik (Çocuklar ve bebekler için)

Hijyen ürünleri,

Çocuk bezi,

Çadır ve çadır sobası,

Powerbank,

Su gibi ürünlerin kullanılmamış olanlarını belirlediğimiz noktada bölgeye ulaştırılmak üzere topluyoruz. Tüm hemşehrilerimizi bölgede depremden etkilenen vatandaşlarımızla dayanışmaya davet ediyoruz.

Adres: Kent Park arkası, Donatım 1’inci Geçit ve Bölge İdare Mahkemesi arasındaki Kent Park Camii’nin çaprazı (SASKİ Teknik Birimler Kampüsü – Eski İtfaiye Binası Bahçesi)”