-

Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Sakarya’yı gururlandıran son başarısını minikler branşında karatecileriyle buldu. Sivas’ta gerçekleştirilen ve 58 şehirden 2 bin 500’den fazla sporcunun katıldığı Karate Minik Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda Sakarya için önemli dereceler kazanıldı.

SAKARYA’NIN GURURU KARASULU

Büyükşehir’in sporcularından olan Karasu Kuyumcullu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlkokulu 8.sınıf öğrencisi Yuşa Yaman Çakar 63 kiloda birinci oldu. Büyükşehir sporcusu Miraç Merve Keleş de 47 kiloda birincilik elde etti.

Kuyumcullu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlkokulu Müdürü Ali Osman Önlemeç, “Okulumuz öğrencisi Yuşa Yaman Çakar’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Çakar’ın teknik direktörlerine de teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ayrıca, Büyükşehir sporcularından Karasulu karateci İrem Depe 45 kiloda ikinciliği elde ederken diğer sporcular Ali Baş, 50 kiloda ve Hamza Berk Başgedik ise 70+ kiloda müsabakayı üçüncü bitirdi. Sakarya’nın sporcuları elde ettikleri önemli başarılarla, takım olarak şehre önemli bir gurur yaşattı. Karasu’ya gelen altın madalya da gurur kaynağı oldu. Antrenör Şevki Abakoç'un öğrencilerinin başarısı memnuniyetle karşılandı.

BÜYÜKŞEHİR İDDİALI

Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Geleceğimizi teminat altına almanın yegâne yolu, çocuklarımıza yapılan yatırımlardan geçer. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak yeni yeteneklerin keşfedilmesi ve Sakarya’nın sporda en başarılı şehirler arasında yer alması için büyük bir hassasiyetle çalışıyoruz. Sivas’ta kazanılan bu başarı, Sakarya’nın karate alanındaki iddiasını ortaya koymuştur” denildi.