-

Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Dr. Helvacı mesajına, “Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli; yüksek seviyede sorumluluk duygusu gerektiren; sevgi ve fedakârlık üzerine kurulu, özel ve kutsal bir meslek” ifadeleriyle başladı.

“Gücü bilgi, sermayesi sevgi olan değerli öğretmenler; sizler toplumun tüm kesimlerine yol gösteren birer öndersiniz” diyen Kaymakam Dr. Helvacı, “Her bireyin yetişmesinde büyük rol üstlenen, ilim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyip, onları geleceğe hazırlama konusunda her türlü fedakârlığı gösteren de sizlersiniz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ sözünde de ifade ettiği gibi sizler, sadece bugünün değil, geleceğin de mimarlarısınız” şeklinde konuştu.

Öğretmenliğin; bilgi, tecrübe ve irfan ile çocukları, gençleri geleceğe hazırlama mesleği olduğuna da vurgu yapan Dr. Ahmet Naci Helvacı, “Öğretmenlik mesleği aynı zamanda bu ülkeye ve yeni nesillere adanmış bir hayatı da ifade ediyor. Bu kutsal mesleğin temsilcileri, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar büyük fedakârlığın timsali. Her yönüyle öğretmenler, eğitim - öğretim sistemimizin temel yapı taşları, istikbalimizin de mimarları” dedi.

Helvacı mesajını şu sözlerle tamamladı, “Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyor. Ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkartacak olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum''