Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın (YOLBAK) haftalık çalışma toplantısına katılarak görev yapan ekiplerle bir araya geldi.

Haftalık, aylık yol yapım planlarının gerçekleştirildiği toplantıda yer alan Başkan Ekrem Yüce, tüm ekiplerden yeni rekorlara imza atmak için memlekete gayretle, istekle hizmet etmeleri yönünde çağrıda bulundu.

16 İLÇEYE KESİNTİSİZ HİZMET

Yüce, 4 buçuk yıllık hizmet süresinde Sakarya’nın merkezi ve 16 ilçesindeki tüm kırsal alanlarda verilen sözleri eksiksiz yerine getirmeye çalıştıklarını ve memlekete fayda için gündüz-gece mesai harcamaya devam edeceklerini vurguladı.

Hedeflenen asfalt programında neredeyse son aşamaya geldiklerini ifade eden Yüce, özellikle kırsal bölgelerde şehir ulaşımıyla en uzak noktalardaki mahalleleri buluşturan grup yollarının yepyeni bir altyapıya kavuştuğunu söyledi.

“4 BUÇUK YILDA BİN 337 KİLOMETRE YOL YAPTIK”

Görev sürecinde yapılan çalışmaların bilançosunu açıklayan Yüce, “Verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Göreve geldiğimiz 4 buçuk yıllık dönemde sizlerin de desteği ve özverili çalışması neticesinde mükemmel bir eser ortaya çıkardık. 2 milyon 90 bin 216 ton asfalt serip bin 337 km yol yaptık. Kesinlikle bu çalışmalarımızın yeterli olduğunu düşünmeyin, rekorlar kırdık ve kırmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Ekrem Yüce, Sakarya’ya katma değer üretmek ve 1 milyon vatandaşa eşit hizmet sunmak için çaba gösteren tüm personele teşekkür etti.