-

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, “Eğitim bakımından yeterli ve güçlü olan toplumlar, kalkınma ve refah sağlamada önemli avantajlara sahiptirler” dedi.

“Öğrenme sürecinde de insanın en büyük yardımcısı öğretmenlerimizdir. Öğretmenlik, toplumumuzdaki en saygın, en kutsal görevlerden biridir” diyerek mesajına devam eden İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, mesajını şu ifadelerle tamamladı:

BELİRLEYİCİ ROL OYNADILAR

“Çocuklarımızın ve gençlerimizin yarınlara hazırlanması gibi güç ama o ölçüde anlamlı bir görevi üstlenen öğretmenlerimizin, ülkemizin geleceğinin kurulmasında oynadıkları belirleyici rol çok önemlidir.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi içinde bulunduğumuz yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, milli kültür ve tarihimize bağlı olarak yetişmelerini sağlayan, ülkemizin her yerinde ve her şartta fedakarca görev yapan öğretmenlerimize minnettarlığımız çok büyüktür. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerimizdir. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum”