Hayaller üstgeçit, gerçekler yaya geçidi

Ankara Caddesi’nin (Karasu-Kocaali yolu) Yalı Mezarlığı ile Yalı İlkokulu arasındaki bölgeye yıllardır bir üst geçit isteniyor. Vatandaşın beklentisi sürerken, sık sık yayalar tarafından kullanılan bölgeye hafta sonu yaya geçidi çizilmesi dikkat çekti. Bir derece çözüm de olsa yaya geçidi, beraberinde bazı sorunları de getirdi.

Hayaller üstgeçit, gerçekler yaya geçidi

-

Karasu-Kocaali yolunun (Ankara Caddesi) Yalı Mahallesi bölgesinde iki yılda iki ölümlü kaza meydana geldi. Yalı Mezarlığı ile Yalı İlkokulu arasındaki bölgeye, yıllardır üstgeçit istenirken, hafta sonu bu bölgeye yaya geçidi çizildi. Vatandaşın üstgeçit beklentisine şimdilik yaya geçidiyle çözüm bulunması dikkatlerden kaçmazken yaya geçidinin bazı sorunları da beraberinde getireceği düşünülüyor.

TEK ÇÖZÜM GEÇİT

Yolu kullanan araçların yüksek hızda seyir halinde olması, yaya geçidini kullanacak vatandaşlar için tehlike oluştururken bu bölgeyi kullanan yayaların da yaya geçidini kullanmadığı, aksine beş metre gerideki beton geçidi kullandıkları görüldü. Vatandaşlar, “Bu bölgeye üst geçit yapılmalı, refüj de tel örgü veya demir parmaklıkla bölünmeli, yoksa ölümlü kazalara sebep olacak” diye görüş bildirdi.

ANKARA CADDESİ'NDE KRİTİK BÖLGE (izle):

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 00:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Karasu
Karasu - 2 ay Önce

Trafik ışıklarında sarıyı takmayan, yeşili görmeden kornaya basan, kırmızı da durmayanlar, siz yola çizgi çekince duracaklar. Bu süper ötesi hizmet bizim aklımıza nasıl da gelmedi ...

SIRADAKİ HABER