Helvacı: Ülkemizin bölünmesine izin vermeyeceğiz!

Cumhuriyet’in 97.yıldönümü kapsamında Karasu Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenen programla, Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Cumhuriyet Başsavcısı Haluk Çınarbay tebrikleri kabul etti.

Helvacı: Ülkemizin bölünmesine izin vermeyeceğiz!

-

Bu yıl 97.yıldönümü kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, Perşembe günü Karasu Hükümet Konağı’nda düzenlenen tören ile devam etti. Program saat 09:45’te tebriklerin kabulüyle başladı.

Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Cumhuriyet Başsavcısı Haluk Çınarbay, ilçe protokolü ve vatandaşların tebriklerini kabul etti. Programda, sosyal mesafeye uyulduğu ve temastan kaçınıldığı gözlerden kaçmadı. Tebriklerin kabulünün ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Program, Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

SADECE BİR KEZ DEVLET KURMADI

Kaymakam Helvacı, sözlerine “Türk milleti, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu an olan 1923 yılına kadar geçen süreçte, sadece bir kez devlet kurmuş bir millet değildir. Tarihin her döneminde ve çeşitli bölgelerde güçlü devletler kurmuştur. Bu devletler, kimi zaman bölge devleti, bazen de dünya devleti haline gelmiştir” diyerek başladı.

“Türk milletinin, istemeden girdiği savaşlar ve açılan cephelerde geçen zorlu sürecin sonunda ümitlerin kalmadığı noktada genç bir subay olan Mustafa Kemal Atatürk, milli mücadeleyi başlattı. Bu mücadeleyle Türk milleti, özgürlüğü karakteri haline getirdi ve ülkeyi bağımsızlığa kavuşturdu. Ardından ise cumhuriyet ilan edildi” diyen Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, sözlerini şu ifadelerle tamamladı:

GELECEK NESİLLERE AKTARILACAK

“Türk Devleti’nin ana rejimi cumhuriyet olmuştur. Bir devletten beklenen üç ana unsur olan güvenlik, özgürlük ve refahın sağlanması yükümlülüğü açısından en uygun sistem demokrasidir. Demokrasi de cumhuriyetin ilelebet yaşamasına imkan verecek en önemli unsurdur. Demokrasinin devamı konusundaki bilincimizi gelecek nesillere aktarmak ve ülkemizin bölünmesine izin vermemek hepimizin sorumluluğudur”

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 22:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER