İspiroğlu'ndan Berat kandili mesajı

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Berat kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, Karasu halkının ve tüm İslam aleminin mübarek kandilini kutladı.

İspiroğlu'ndan Berat kandili mesajı

İspiroğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kandiller, manevi feyizleriyle gönülleri aydınlatan, zihinleri berraklaştıran ve insanın kendini sorgulamasını sağlayan önemli gecelerdir. Ramazan ayının müjdeleyicisi Berat kandili de Müslümanların günahlarından arındıkları önemli ve mübarek bir gecedir. Bu gecenin; bizleri birlik, dirlik, kardeşlik, paylaşma, barış ve sevgi çemberinde buluşturmasını diliyorum

 

Bu mübarek geceye idrak etmenin heyecanını yaşıyoruz,  Şaban ayının on beşinci gecesi olan Berat Kandili, Allah'ın af ve rahmetiyle bezeli kutlu bir gece olarak kabul ediliyor. İslam inancına göre, "berat", günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına geliyor. Müslümanlar olarak böyle önemli bir geceyi kendimiz için ülkemiz için barış ve kardeşlik için dua ederek değerlendirmeliyiz.

 

En kalbi hislerimle, Karasulu hemşerilerim başta olmak üzere tüm İslam aleminin Berat kandilini tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 20:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER