Karasu limanı teyakkuza geçti

Gümrük kapısı görevi gören Karasu Limanı, adeta teyakkuza geçti. Ereğli’den gelen sağlık ekiplerinin, limanda kalıcı bir sağlık kontrol merkezi oluşturulacağı ve bu süreye kadar limandan Karasu’ya girişlerin tamamen durdurulduğu öğrenildi.

Karasu limanı teyakkuza geçti


Karasu Limanı’nda koronavirüs dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında yolcu taşımacılığı yapan gemi seferleri iptal oldu. Yabancı ülkelerden gelen yolcuların Karasu’ya girişi yasaklandı. Limana yük taşıyan gemilerdeki personelin de limandan çıkış yapmasına izin verilmediği öğrenildi. Liman içine girecek olan misafir personelin de Ereğli’den gelen mobil sağlık ekipleri tarafından kontrolden geçirildikten sonra liman içinde hareket etmelerine izin verildiği de gelen bilgiler arasında. Liman içine kalıcı sağlık birimi kurulması için de çalışmalar başlatıldı. Karasu Kaymakamlığı, konu ile ilgili Sakarya Valiliği’ne ilgili yazıyı gönderdi. Kalıcı sağlık biriminin yakın zamanda hizmete girmesi bekleniyor.

 

Şoförlere de izin yok

 

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan başkanlığında toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, 11 maddelik bir karar bildirgesi yayınladı. Alınan karar gereği, yük taşımacılığı yapan yabancı uyruklu sürücülerin de limandan çıkışına müsaade edilmiyor. Yabancı uyruklu sürücüler limanda misafir ediliyor. İhtiyaçları da liman işletmesi tarafından karşılanıyor. Belediye Başkanı, İlçe Sağlık Müdürü ve İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi’nin de katıldığı Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı’nda, “Karasu Limanı’na yanaşmasına izin verilen ve yük taşıyan gemilerin personellerinin kısa süreli giriş izinlerinin ikinci bir duyuruya kadar durdurularak, ihtiyaçlarının ilgili acenteleri tarafından karşılanmasına karar verildi” şeklinde bir karar alındı.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER