Parmakla gösterilecek projede düğmeye basıldı

Yaz sezonu öncesi yapılması planlanan fakat pandemi süreci nedeniyle ertelenen proje için düğmeye basıldığını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, “Karasu sahili, parmakla gösterilecek. Bu projeyle beraber kaçak yapılara da el atılacak. Karasu, hak ettiği sahile kavuşacak” dedi.

Parmakla gösterilecek projede düğmeye basıldı


-

İlçe merkezindeki ana arterler le trafik yoğunluğunun fazla olduğu cadde ve sokaklardaki altyapı ve asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından sahil projesine de başlandığını açıklayan Karasu Belediye Başkanı İsmail Karakaş, proje hakkında bilgi verdi. Karakaş, kaçak yapılara da gereken işlemlerin yapılacağını belirtti.

İLK ETAP DOĞU KARADENİZ

Plaj Caddesi’ndeki ağaçların sökülerek Doğu Karadeniz Caddesi’ne dikildiğini ve bu çalışmayla birlikte sahil projesini başlattıklarını söyleyen İsmail Karakaş, “Ağaçların dikilmesinin ardından sahil yolunun söküm işlemi başlayacak. İki hafta içerisinde başlamayı hedefliyoruz. İlk etapta Küçükboğaz’dan başlayarak Sahil Park’a kadar gelinecek” dedi.

İkinci etabın başlama tarihini henüz belirlemediklerini dile getiren Karakaş, “Bu etap ise Sahil Park’tan başlayacak ve tüm Batı Karadeniz Caddesi’ni kapsayacak İmkanlar doğrultusunda Yenimahalle’ye kadar da gitmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

PROJEDE NELER VAR?

Proje kapsamında sahil bandına düzenli araç trafiği ile beraber yürüme yolu, bisiklet yolu, ağaçlandırma ve ışıklandırmayla Karasu’ya yakışır bir görüntü kazandıracaklarını belirten Karakaş, “Mevcut orta refüj kaldırılacak. Gidiş-geliş şeklinde trafik akacak. Peyzaja önem vereceğiz. En önemli sorun olan yolun kumla dolmasını da çekeceğimiz set duvar ile önleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

MALİYETİ 5 MİLYON LİRA

“Projedeki asıl amacımız, insanların yürüyerek sahilde gezinti yapması ve hareket etmesi” diyen Karasu Belediye Başkanı İsmail Karakaş, “Karasu’nun yaz sezonundaki görüntüsü tamamen değişecek. Proje maliyetinin ise 5 milyon lirayı aşması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde proje bütçesi kesinleşecek, Karasu halkına duyuracağız” dedi.

YAZ SEZONUNA YETİŞECEK

Karakaş, çalışmaların Karasu Belediyesi bünyesinde gerçekleşeceğini belirtti ve “Bu projede destek alamazsak dahi ilçemize bu projemizi kazandıracağız. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin de desteği var. Yetiştirebilirsek o güzergâhtaki çalışmaları yaza kadar tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 22:01


YORUM EKLE
YORUMLAR
Harbici
Harbici - 2 yıl Önce

Haydi hayırlısı başlanmış iş büyük bir ihtimalle biter demektir.Bizlerde hayırlısıyla o güzel projeyi hayırlı güzel günlerde görürüz inşAllah.Rabbim utandırmasın,kolay gelsin.ŞİMDİDEN HER TÜRLÜ EMEĞİ GEÇECEK OLAN İNSANLARA TEŞEKKÜR EDİYORUMMMM.

Karasu
Karasu - 2 yıl Önce

Çok büyük bir sahil. Örneğin Yaşam Vadisi projesi güzel fakat tüm o sahil hattı yapılabilirse Karasu o zaman number one olur. Fakat belediye bunu tek başına dönemez, öyle bir para yok. Madem bir şeyler yapacaksınız tıpkı yaşam vadisindeki gibi projeleri 3 boyutlu videolar halinde yayınlarsanız bizde ne olacağını görürüz. O sahil nasılmı adam olur, hat boyunca (Limandan Akkum'a kadar) yürüyüş, yaya,bisiklet,oto park alanları, bölünmüş yolda minibüsler için cep,çocuk parkı, çay bahçeleri,belli bölgede modern ve nizami akşam pazarı, yeşil peyzaj alanları, ışıklı süs havuzları, gençler için 4 tarafı tel ile çevrili basket, futbol sahası,kaykay pisti,yeterli miktarda oturum alanları, palmiyeler, mavi ladinler,akşamları ambiyans için renkli led aydınlatmalar,görselitesi yüksek lokma taşlar,çim alanların muhtelif yerlerine renkli çiçekler,kumsalın o hat boyunca yazları temizliğinin yapılması daha neler neler... Parmakla gösterilen, sırf denizi ve sahili için gelinesi bir yer olur ama bunun için para ve vizyon lazım, farklı sahil şehirlerinden örnekleme yapılması lazım. Bunlar yoksa ne söylesek boş. Siz, iyisimi ağaçların yerlerini değiştirmeye devam edin.

yalı mahallesi sakini
yalı mahallesi sakini - 2 yıl Önce

karasu genel hali ile çok güzel bir yer ancak piyasa değerini düşüren bazı inşaat firmaları var özellikle site yönetimi diye insanları soyuyorlar devletimizin buna da bir el atması gerekiyor yaşlı başlı insanlar huzur bulucaz güzel günler geçiricez diye ev alıyorlar ama huzurları kaçıyor site yönetimleri aidat adı altında resmen tehtidlerle dolandırıyorlar

SIRADAKİ HABER