Sayı açıklandı: 800 BiN!

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 9 günlük bayram tatili dolayısıyla Karasu’nun nüfusunun 10 katını geçtiğini, özellikle yerli turistlerden daha çok rağbet görüldüğünü açıkladı. Başkan İshak Sarı, “Nüfusumuz, son bir haftada 800 bine yaklaştı. Karasu’da bir kez daha yerli turizmde rekor kırıldı ve olağanüstü bir yoğunluk yaşadık” dedi.

Sayı açıklandı: 800 BiN!


-

Yaz sezonunun açılması ve 9 günlük bayram tatili dolayısıyla tüm tatil bölgelerinde olduğu gibi Karasu’ya da yerli-yabancı turist akını yaşandı. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Başta Temizlik İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz olmak üzere özellikle 9 günlük bayram tatili süresince sahada görevli tüm personellerimize gayretlerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Yerli ve yabancı tatilcilerin en çok tercih ettiği merkezler arasında yer alan Karasu’da, Kurban Bayramı dolayısıyla büyük bir yoğunluk yaşandı. Yaşanan yoğunluğa rağmen tatili sorunsuz geçirdiklerini ifade eden Başkan Sarı, “9 günlük bayram tatilinde cennet ilçemiz Karasu’ya misafir akını yaşayacağımızı biliyorduk. Bayram öncesi tüm birim amirlerimizle toplantılar düzenleyerek herhangi bir sorun yaşanmaması için önlemlerimizi aldık. Yaklaşık 800 bin civarında, aslında beklediğimiz de bir yoğunluğu ilçemizde yaşadık” ifadelerine yer verdi.

Çalışmaları aksatmadan hizmete devam eden tüm Karasu Belediyesi personellerine teşekkür eden İshak Sarı, “Temizlik İşleri Müdürlüğü personellerimiz bayram olmasına rağmen hiç izin kullanmadan 24 saat boyunca üç vardiya saha çalışmalarına devam etti. Dokuz günlük bayram tatilinde büyük sorun yaşanmamasında büyük payı olan tüm Belediye personellerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 14:57


YORUM EKLE
YORUMLAR
nevzat agay
nevzat agay - 1 yıl Önce

Başkanım gençlere acil halka açık spor tesisleri lazım,,Carpediem hotelin alt tarafındaki 10 dönüm arazi buna uygun,,gençler sokakta top oynuyorlar.

SIRADAKİ HABER