Tatilcilere yasak yok!

Bu hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması, tatilcileri etkilemeyecek. Fakat kısıtlamadan muaf tutulacak kişilerde bazı şartlar aranacak. Bu kapsama girmeyen tatilciler de sokağa çıkamayacak.

Tatilcilere yasak yok!


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi

 

 

Karasu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına dair genelgeyi duyurdu. Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) Sınavı nedeniyle 27 – 28 Haziran tarihlerinde uygulanacak olan kısıtlamada, bazı şartlarla tatile gelen kişilerin muaf tutulacağı belirtildi.

 

Alınan karara göre Karasu’da tatil yapan kişiler, şu şartlar kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak:

 

- Daha önceden yapılmış rezervasyonların ve bundan sonra yapılacak tur satışlarının olumsuz etkilenmemesi adına hali hazırda konaklayan ya da konaklama ve tur rezervasyonları yaptırmış olan yerli ve yabancı turistler.

 

- Rezervasyon yaptırdıkları konaklama tesisine ulaşımları için havaalanı, otogar, gar, liman gibi toplu ulaşım araçlarıyla veya özel araçlarıyla ulaşım yapan kişiler.

 

- Konakladıkları tesise ait plajı kullanan veya konakladıkları tesise ait plajı olmadığı için halka açık plajları ve sahiller kullanan yerli ve yabancı turistler.

 

- Müze ve ören yerleri ile tarihi / kültürel / dini anıtları / ibadethaneleri / türbeleri ziyareti yapan yerli ve yabancı turistler, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER