Yataş 160x600 SOL
Yataş 160x600 SAĞ
Güçler Birleşti 660c90
Fiberix 1000x90
Haber Detayı
12 Eylül 2019 - Perşembe 21:03 Bu haber 5761 kez okundu
 
Mercan devreye girdi
Karasu ‘da “ölüm yolu” olarak bilinen Karasu - Yenimahalle yolu (İstanbul Caddesi) için Kaymakam Mercan düğmeye bastı. Yolda yaşanan kazalar ve yolun mevcut durumuyla ilgili kapsamlı bir rapor hazırlatan Mercan, devreye girdi ve raporu Karayolları’na gönderdi.
GÜNDEM Haberi
Mercan devreye girdi

Youtube Kanalı 665x144

Bugüne kadar çok sayıda kazanın yaşandığı ve ilçede “ölüm yolu” olarak anılan İstanbul Caddesi (Karasu – Yenimahalle yolu) için Karasu Kaymakamı Aziz Mercan devreye girdi. Yolda yaşanan kazalar ve neticesinde meydana gelen ölümler ile yolun mevcut durumunu kapsayan bir rapor hazırlayan Mercan, raporu Karayolları Genel Müdürlüğü’ne iletti. Ölüm yolu üzerinde son yaşanan ölümlü kaza neticesinde vatandaşlar, yolu keserek eylem yapmış ve bu yolun önemine dikkat çekmek istemişti. Geçtiğimiz günlerde Karasu’ya gelen SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ’a da yolun tehlikeli durumu hakkında bilgi verilmiş ve Altuğ, konunun takipçisi olacaklarını dile getirmişti.

 

Sonuç merakla bekleniyor

 

Yolda tekrar yaşanan maddi hasarlı kazaların ardından, vatandaşın da yoğun talebine sessiz kalmayan Kaymakam Aziz Mercan, ölüm yolu için hazırlanan kapsamlı raporu Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ilettiği öğrenildi. Mercan tarafından hazırlatılan raporda, yolda alınması gereken tedbirlere dikkat çekildiği ve kazaların nüne geçilmesi konusunda önem arz eden hususların belirtildiği ifade edildi. Karasu Kaymakamlığı tarafından Karayolları Genel Müdürlüğü’ne sunulan rapor neticesinde nasıl bir adım atılacağı ve bu yolun tehlike kapsamı dışına çıkartılması için nasıl bir çalışma yapılacağı ise ilçede merak konusu haline geldi.

HABER: Cihan Emre  /  Karasu Cihan Haber

 

ÖLÜM YOLUNA AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA:

 

Kaynak: (KH) - KarasuHaberleri.com Editör: Nevtan Angün
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mercan devreye girdi
Mercan devreye girdi
Yorumlar
Haber Yazılımı