Türk Kızılay Sakarya Şubesi İlkyardım Eğitim Merkezi, Karasu ve Kocaali’de Kızılay gönüllülerine ilkyardım ve hayat kurtarma eğitimi verdi. 12 ilçede gerçekleştirilecek olan eğitim kapsamında iki ilçe gönüllüleri ilkyardım sertifikası almaya hak kazandı.

Türk Kızılay Karasu Koordinatörü Adem Ekşi, “İlkyardım eğitiminin en önemli kısmı sertifikalı olması. İlk olarak gönüllülerimize verdiğimiz eğitim daha sonra halka verilecek. Genel merkezin projesi, en kritik dakikalarda hayat kurtarmak” dedi.

Türk Kızılay Sakarya Şubesi İlkyardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Cansu Çanka ise “Uluslararası geçerliliği olan sertifikalı ilkyardım eğitimini yaklaşık 12 ilçede verildi” diye konuştu. Türk Kızılay Sakarya Şubesi İlkyardım Eğitim Merkezi Eğitmeni Zeynep Ayvaz da “En ağır veya en rutin kazalarda ve olay yerinde yapılacak ilk yardım eğitimini veriyoruz. En önemlisi suni solunum ve kalp masajı. Ayrıca günlük hayatta çok ihtiyaç duyulabilecek Heinrich manevrasını öğreteceğiz. Amacımız, sağlık ekipleri gelene kadar en kritik müdahale ile kazazedeyi hayatta tutmaktır” diye konuştu.

Kızılay Karasu Ilkyardım Eğitimi F01

Kızılay Karasu Ilkyardım Eğitimi F06

Kızılay Karasu Ilkyardım Eğitimi F04

Kızılay Karasu Ilkyardım Eğitimi F03

Kızılay Karasu Ilkyardım Eğitimi F02

Kızılay Karasu Ilkyardım Eğitimi F07

Kızılay Karasu Ilkyardım Eğitimi F05

Editör: Nevtan Angün