Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nda (SAMEK) yıl boyu binlerce vatandaşa sanatın ve zanaatın farklı dallarında eğitimler veriliyor.

YIL SONU HEYECANI

Bu kursları tamamlayan kursiyerler, aldıkları eğitimle kendilerini hem sanatsal hem de mesleki açıdan geliştiriyor. Bu kapsamda yıl boyu eğitimlerin devam ettiği SAMEK’lerde yılsonu sergi heyecanı yaşanıyor. Kursiyerler, ortaya çıkardıkları eserleri sanatseverlere sunuyor. Karasu ve Kocaali SAMEK’te 19 branşta eğitim alan 954 kursiyerin bin 353 eseri, yılsonu sergilerinde görücüye çıktı. Kursiyerler, el emeği göz nuru eserleri katılımcılara tanıttı.

ESERLERE BÜYÜK İLGİ

Açılışlara Kocaali Belediye Başkanı Turan Yüzücü, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Kocaali İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Güneş, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Alpay Şirin, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, Kocaali İlçe Halk Eğitim Müdürü Halil Karaca’nın yanı sıra çok sayıda sanatsever katıldı. Ahşap yakma, makrome, el nakışları, iğne oyası, tasarım, epoksi, resim, fliografi, kâğıt rölyef, Antep ajuru, ebru sanatı, kırkyama, çini, çeyiz ve ahşap boyama alanlarında ortaya çıkarılan eserler açıldığı andan itibaren yoğun ilgi görüyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın Servisi

Büyükşehir Samek Kursları Yılsonu Sergisi F1

Büyükşehir Samek Kursları Yılsonu Sergisi F3

Büyükşehir Samek Kursları Yılsonu Sergisi F2

Büyükşehir Samek Kursları Yılsonu Sergisi F4

Büyükşehir Samek Kursları Yılsonu Sergisi F5

Büyükşehir Samek Kursları Yılsonu Sergisi F6

Büyükşehir Samek Kursları Yılsonu Sergisi F8

Büyükşehir Samek Kursları Yılsonu Sergisi F7

Büyükşehir Samek Kursları Yılsonu Sergisi F9

Editör: Güler Çınasoğlu