Yangın, saat 15.30 sıralarında Karasu ilçesi Kuzuluk Mahallesi’nde bulunan ormanlık alanda çıktı. Rüzgarın da etkisi ile kısa sürede büyüyen yangın için bölgeye Hendek, Akyazı ve Karasu Orman İşletme Müdürlüklerine bağlı arazözler ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Karasu İtfaiye Amirliği’ne bağlı itfaiye ekipleri sevk edildi.

Vatandaşların da seferber olduğu yangın bölgesinde alevlerin büyümemesi için yoğun bir çaba sarf edildi. Ekiplerin ve vatandaşların desteğiyle 4 saatte kontrol altına alabilen yangın, Kuzuluk Mahallesi’nin Tuzla ve Kızılcık Mahallesi sırtlarına kadar yayıldı.

HERKES SEFERBER OLDU

Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı ve Kızılcık Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu, “Ekiplerimizin hepsi burada, vatandaşımız da destek olmaya çalışıyor yangını söndürebilmek için. Nereden çıktığı hakkında henüz bir bilgi yok. Buranın bal ormanı olduğunu biliyoruz. Ekipler yangının diğer tarafa geçmemesi için seferber olmuş durumda. Yani yaklaşık yüzde 50’si kontrol altına alınarak söndürüldü” ifadelerine yer verdi.

Mahallesinde meydana gelen yangından ötürü büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Kuzuluk Mahallesi Muhtarı Temel Aslanbey ise, “Yangını duyduğumda çok üzüldüm ve hasta olmama rağmen bölgeye geldim. Yangının çıkış nedeni henüz belli değil. Konunun takipçisi olacağız. Bir daha bu tür acı olayların yaşanmamasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Karasu Kaymakam Vekili ve Kocaali Kaymakamı Dr. Emre Nebioğlu ile Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, bölgeye gelerek Karasu Orman İşletme Müdürü Murat Çatalbaş’tan bilgi aldı.

Editör: Nevtan Angün