-

Kasım ayında Karasu’da yetişkinlere ve öğrencilere yönelik olmak üzere iki grup halinde başlatılan “Yazarlık Atölyesi” Milli Eğitim Bakanlığı tarafından pilot uygulama haline getirildi. Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı öncülüğünde başlatılan atölye, ikinci kez açılması konusunda talep de almıştı.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in talimatıyla başlatılan "Sosyal Bilimler Liseleri Yazarlık Atölyesi" projesi ile öğrencilerde sentez becerilerinin geliştirilmesi, yazılı ifade ve dil becerilerinin desteklenmesi, öğrencilerin keşfederek öğrenmesi amaçlanıyor.

Atölye etkinliklerine tüm Türkiye genelinde belirlenen 15 sosyal bilimler lisesinin her sınıf düzeyindeki öğrencileri katılacak. Şair, yazar ve akademisyenlerin vereceği derslerin hedefinde öğrencilerin kendini ifade etme ve öz disiplin becerilerinin geliştirilmesi, öğrenciler arasından çıkacak yeni kalemlerin keşfedilmesi yer alıyor.

Ülke genelinde 14 şair ve yazarın katılacağı yazarlık atölyesine Karasu’dan da bir eğitimci seçildi. İlçede açılan atölyede Yazar Fahri Tuna ile birlikte eğitim veren Karasu Şehit Hasan Keleş MTAL Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olan minimal öykü yazarı Arzu Özdemir de pilot uygulamada lise öğrencilerine eğitim verecek.