-

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Karasu Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen toplantıya Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Sedat Durmuşkaya ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Hasan Türk katıldı.

Yüksek Öğretim Kurumları’na yeni bölümler açılmadan önce teklif edilecek fizibilite çalışmalarının başladığını açıklayan SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, “Sakarya’mıza ve ilçelerimizdeki Meslek Yüksek Okullarına yeni bölümler kazandırmak için önemli çalışmalar başlattık. Tabi bu bölümler YÖK’e ulaşmadan önce önemli aşamalardan geçiyor” dedi.

BEŞ YENİ BÖLÜM

“Önemli analizler yapıyoruz. İhtiyaç duyulan alanlarla ilgilenen uzmanlarla, İl ve İlçelerin mülki amirleriyle detaylı görüşmeler yaptıktan sonra çıkan sonuca göre tekliflerimizi YÖK’e ulaştırıyoruz” diyen Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, “Karasu için de Lojistik, Turizm ve Seyahat Hizmetleri, Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Üç Boyutlu Modelleme ve Animasyon bölümlerini YÖK’e sunma düşüncesindeyiz. Umarım ilçemiz için en verimli çalışmayı yaparız” şeklinde konuştu.

Eğitim konusuna hassas çalışmaların yapılması gerektiğine vurgu yapan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ise “Bir kentin, imar ve ihya konusunda hassas çalışmalar yapması gerektiği kanaatindeyim. Bu iki konu her zaman birbirleriyle bağlantılıdır. Şehirler, bu olgulara hassas yaklaşırsa daha çok tercih edilir diye düşünüyorum. İlçemiz Karasu, sürekli gelişen ve gelişime açık bir ilçe” diye konuştu.

İLÇEMİZE UYGUN BÖLÜMLER

“Lojistik, Turizm ve Seyahat Hizmetleri bölümü ilçemizin genel yapısına uygun bölümler. Aynı zamanda, Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Üç Boyutlu Modelleme ve Animasyon bölümleri de günümüzün aranan bölümlerinden. Umarım ilçemiz için en iyi sonucu elde ederiz” diyen Başkan Sarı, “SUBÜ Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan, Yüksek Okul Müdürümüz Sayın Doç. Dr. Sedat Durmuşkaya ve Öğrenci İşleri Daire Başkanı Sayın Hasan Türk ile gerçekleştirdiğimiz toplantının hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.