-

KUZEYDE MİLLETVEKİLİ SESİ KAYNARCA'DAN YÜKSELDİ (izle):

.

KUZEYDE KİMİ MİLLETVEKİLİ GÖRMEK İSTERSİNİZ? TIKLA - ANKETE OY VER

.

Karasu ve Ferizli’de gerçekleştirilen toplantılar ile Sakarya’nın kuzey bölgesinde oluşan milletvekili beklentisi, her geçen gün artarak sürüyor. Kaynarca ilçesinde bir araya gelen beş ilçenin sivil toplum kuruluşu temsilcileri bir kez daha kararlı bir şekilde siyasilere seslendi.

Toplantıda bir konuşma yapan Kaynarca Esnaf Odası Başkanı Kadir Yazgan “En son Ferizli’den çağrıda bulunduğumuz kuzey bölgesinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde güçlü bir şekilde temsil edilmesi talebimizi Kaynarca’dan da tekrarlıyoruz” dedi.

300 BİN KİŞİYİ TEMSİL EDECEK

Yazgan, “Bir milyon nüfuslu Sakaryamızın, kuzey bölgesindeki beş ilçesinde yaşayan 160 bin nüfusa ek olarak, bir o kadar da merkez ilçelerinde yaşadığı gerçeği düşünülürse, 300 bin kişiye varan bölge insanımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edilmemesinin sakıncaları daha iyi anlaşılacaktır” ifadelerini kullandı.

KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ

“Kuzey bölgemizin insanlarını tanıyan, kültürünü, kendine has sorunlarını, ekonomisini, hassasiyetlerini yakından bilen milletvekillerine ihtiyaç duyuyoruz” diyen Kadir Yazgan, “Siyasal partilerin genel merkez ve il yönetimlerine bugün Kaynarca’dan sesleniyoruz. Yarın aynı kararlılıkla diğer ilçelerimizden seslenmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yazgan, “Kaynarca, Karasu, Ferizli, Kocaali, Söğütlü ilçelerinin sivil toplum kuruluşları olarak desteğimiz, bölgeden çıkan milletvekili aday adaylarını aday listelerinde seçilebilir sıraya koyan, ancak bölücü siyaset izlemeyen siyasal partilere olacaktır. Değerli Sakarya kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

SESOB Başkanı Hasan Alişan ise “Birliktelikten güç doğar. Bu birliği son derece doğru bir hareket buluyorum. Siyaset dışı oluşan bu hareket, ilçelerimiz, ilimiz ve bölgemiz için hayırlara dönüşsün. Biz de STK temsilcileri olarak güçlü yönümüzü olumlu yönde kullanmalıyız. Sesimizi duyanlara da kapımız çalındığında biz sahip çıkarız” dedi.

KİMLER KATILDI?

Kaynarca’da gerçekleşen toplantıya Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fatih Eşkin, Kocaali Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı aynı zamanda Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Yılmaz, Kocaali Şoförler Odası Başkanı Zeki Sargın, Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kadir Yazgan, Kaynarca Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Azmi Çelebi, Kaynarca Şoförler Odası Başkanı Tuncay Göktaş, Kaynarca Süt Üreticileri Birliği Başkanı Memduh Özdemir, Ferizli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahattin Paşalı, Ferizli Esnaf ve Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanı Nurettin Samsa, Söğütlü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Yıldız ve Söğütlü Şoförler Odası Başkanı Şerafettin Gülerce katılım sağladı.

KUZEYDE KİMİ MİLLETVEKİLİ GÖRMEK İSTERSİNİZ? TIKLA - ANKETE OY VER