-

“Firmamız 4 yılı aşkın bir süreden bu yana konser ve organizasyonlar gerçekleştiren, ulusal ve uluslararası pek çok sanatçıyı halkımızla buluşturan ciddi ve büyük konser ve organizasyonlar düzenleyen bir yapıdadır.

Yılda 60’ı geçen ulusal sanatçıların ağırlandığı konser, her akşam canlı müzik ve konser organizasyonları düzenleyen ve pek çok seçkin konuğu ağırlayan firmamızın aynı zamanda profesyonellik gereği pek çok bağlayıcı sözleşme yapmış olması olağan karşılanmalıdır.

Bilindiği gibi pazar günü Gölköprü Mahallemizden Teğmen Ömer Faruk Civelek kardeşimiz şehadete yürümüştür. Bu durum elbette yüreğinde vatan sevgisini hisseden üzdüğü gibi bizi de derinden yaralamıştır.

Ancak bir yıla yakın bir süre öncesinden planlanmış, üç ay öncesinden biletleri satışa çıkarılmış ve tamamlanmasına birkaç saat kalmış bir organizasyonun iptal edilmesi için gerekli tüm girişimlerde bulunduk. Şehit haberini alır almaz gerek sanatçı gerekse çözüm ortağı firmalarla görüşmeler sağladık ve her birini organizasyonu bir an önce sonlandırmaya zorladık.

Firmamızı ticari ve şimdiye kadar sorumluluklarını tam olarak yerine getirdiği itibarını korumak adına çözüm ortaklarımızı anlaşmaya ikna ettik. Elde olmayan ve üzüntü verici bu olaydan ötürü organizasyonu sonlandırdık.

Şehit haberini alır almaz başlattığımız bu yasal görüşmeleri şehidimizin naaşı ilçemize gelmeden sonlandırmış olduk. Etkinlik saat 23:00’da tam manası ile sonlandırılmış, misafirlerimiz tamamı alan dışına davet edilmiştir.

Şirketimizin CEO’su ve aslen Karasulu olan Abdullah Koçmar, eski bir terörle mücadele polisi olarak 4 yılını Diyarbakır’da geçirmiştir. Bu ülke için her vatan evladının yapacağı gibi her türlü fedakarlıkta bulunabilecek yapıdadır. Etkinliğin sona erdirilmesi noktasında da kendisi gerekli hassasiyeti göstermiş ve bahse konu etkinliğin şehidimizin naaşı ilçemize gelmeden sonlandırılmasını sağlamıştır.

Bu esnada gerek internet siteleri gerekse sosyal medya üzerinden firmamıza yönelik linç kampanyası başlatılmış, bizi vicdansızlık ve daha da kötüsü şehide saygısızlıkla itham eden haber ve yorumlara yer verilmiştir. Bu konuda yasal hakkımız saklı kalmak kaydı ile yapılan tüm vicdansız ve insafsız eleştirileri sahiplerine iade ediyoruz. Araştırmadan, girişimlerimizi ve emeğimizi hiçe sayarak haber ve eleştiride bulunanları da vicdanları ile baş başa bırakıyoruz.

Biz Luft Türkiye olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığını, birliğini kendi ticari çıkarlarımızın elbette üstünde tutarız. Bu konuda bize atılmak istenen iftirayı en şiddetli şekilde reddediyoruz. Kimse bizim vatanseverliğimizi sorgulamaya, yargılamaya ve diline dolamaya yetkin değildir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur!”