Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, şehrin spor geleceğine yönelik hazırladıkları projelerin detaylarını paylaştı. Son yıllarda spor alanında elde edilen başarılara vurgu yapan Alemdar, bu başarıları yeni spor alanları, modern saha ve tesisler inşa ederek daha iyi şartlara taşıyacaklarını kaydetti.

MODERN SAHA VE TESİSLERLE SPORCU YETİŞTİREN ŞEHİR

Açıklamalarında tesisleşmenin önemine dikkat çeken Alemdar, “Ülkemiz ve şehrimiz son yıllarda farklı branşlarda uluslararası alanda ciddi sportif başarılar elde ediyor. Bu başarılarda tesisleşmenin sporcu yetiştirmek için ne kadar önemli bir unsur olduğunu biliyoruz. Bizler bu noktada dünyanın tüm gelişmiş şehirlerinde olduğu gibi spor alanında özellikle altyapı çalışmalarına önem vereceğiz. Sporcularımızın uluslararası alanda rekabetini artırmak adına yeni spor alanları inşa edecek, modern saha ve tesisleri şehrimize kazandıracağız” dedi.

İLÇELERE YENİ SPOR ALANLARI

Alemdar konuşmasında “Sakarya, mazisinde nice sporcuları ülke sporuna hediye eden bir şehir. Amatör spor kulüplerini ve altyapı çalışmalarını destekleyerek sporcu yetiştiren Sakarya kimliğini yeniden kazanacağız. Spor branşlarının sayısını artıracağız. Sakarya’nın adını birçok spor branşında çok daha iyi noktalara çıkaracağız, genç nesillere örnek sporcuların yetişmesine katkı sağlayacağız. İlçelerimize de yeni spor alanları kazandıracağız. Sporda Sakarya’nın adını zirveye taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Yusuf Alemdar Spor Yatırımı F2

Yusuf Alemdar Spor Yatırımı F4

Yusuf Alemdar Spor Yatırımı F3