Öğrenciler ziyaret sırasında harçlıklarından biriktirdikleri paralarla temin ettikleri mamaları hayvan barınağına götürdüler. Barınakta tedavi gören sokak hayvanlarıyla ilgili Veteriner Hilal Can'dan bilgi alan öğrenciler, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla temin ettikleri mamaları barınak yetkililerine teslim ettiler.

 

Öğrencilerin ziyaretine eşlik eden Karasu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Metin Yıldırım, böyle bir etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti. Yıldırım; “Karasu Yassıgeçit İlkokulu Öğretmenlerimizin düzenlediği etkinlik kapsamında bugün buradayız. Karasu Belediyesi olarak geçici hayvan barınağımızla ilgili çeşitli projeler gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz. Günün şartlarına uygun modern ve geniş bir alanı kapsayan hayvan barınağımızda bu canlılarımıza yönelik tüm müdahaleleri yapacak donanıma sahibiz. Geçici Hayvan Barınağı ile ilgili tüm çalışmalara ve projelere tereddüt etmeden destek veren Karasu Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

Öğrencilerin isteği ile hayvan barınağına geldiklerini belirten Karasu Yassıgeçit İlkokulu öğretmeni Derya Boğa; “Hayvanların korunması ve tüm bakımlarının yapılması bizim en büyük temennimizdir. Bu sadece belediyenin görevi değil, bütün halkın yapması gereken bir iş olduğunu asla unutmamalıyız. Bunun da eğitimle olacağını, bu yaşlarda başlayacağını düşünerek ziyaretimizi gerçekleştirdik. Çok güzel ve sağlıklı bir ortam gördük. Başta Belediye Başkanımız Sayın Mehmet İspiroğlu’na ve burada çok güzel bir ortamın doğmasına neden olan tüm Karasu Belediyesi personellerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Geçici hayvan barınağımızın çalışmalarını sık sık takip ediyorum. Modern standartlara uygun bir ortamın oluşması için her geçen gün biraz daha fazla çalışıyoruz. Hayvan sever vatandaşlarımız barınağımızı her gün ziyaret ediyorlar. Bugün de Yassıgeçit İlkokulu öğrencilerimizi ağırladık. Veterinerimiz eşliğinde bu canlılarımıza nasıl yaklaşılması gerektiğini onlara aktardık. Böyle anlamlı bir etkinliği düzenledikleri için okul Müdürümüze ve öğretmenimize teşekkürlerimi sunarım” şeklinde konuştu.

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR AŞAĞIDA: