KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Volkan Yıldız’ın haberi

 

 

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, mesajına, "Mazisi eşsiz kahramanlık, zafer, şan ve şerefle dolu aziz milletimizin, muazzez vatan toprağı uğruna verdiği zorlu Kurtuluş Savaşı mücadelesini başarıyla neticelendirerek Anadolu'yu ebedi yurdumuz olarak bir kez daha tescillediği ve Cumhuriyetimizin kuruluşunu müjdelediği büyük zaferimizin 98'inci yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz” diyerek başladı.

 

Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde 1919 yılında Samsun'da yaktığı İstiklal ateşi, Kurtuluş Savaşımıza giden yolu açmış ve Büyük Taarruzla bu kutlu mücadele taçlandırılmıştır. Esasında bu zafer 1071 yılında Malazgirt Zaferi ile yurt edindiğimiz Anadolu'nun bir kez daha mübarek şehit kanlarıyla bu toprakları vatanımız olarak tescilleyen birer mühürdür” diyen Yavuzyiğit, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

Bu zafer Anadolu insanının; kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekûn verdiği onurlu bir mücadelenin eseri; Aziz Milletimizin bağımsızlık ruhunun ve hürriyet sevdasının ilanıdır.

 

Bugün de her zaman olduğu gibi milletimiz; esarete, yıldırmaya ve bütün müdahalelere tek yürek olarak birlik ve dayanışma içinde karşı koyma azmine sahiptir. Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, İstiklal Savaşı kahramanlarını, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan gazilerimiz ve şehit ailelerimize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta Karasulu hemşehrilerim olmak üzere milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum