Sakarya, dev bir organizasyona daha ev sahipliği yapıyor. Hentbol’da geçen sene gelen tarihi başarı elde eden Büyükşehir Hentbol adını Avrupa Kupalarına yazdırmıştı. Geçtiğimiz günlerde Belarus’ta Belgazprombank Cup turnuvasına katılan hentbol takımı burada dünyanın en güçlü takımlarıyla mücadele etmişti.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ

Başkan Ekrem Yüce’nin de tribünden takip ettiği turnuva sonrası Gazprom yetkilileriyle görüşmeler gerçekleştirildi. Temaslar sonrası Balkan Şampiyonlar Ligi olarak bilinen SEHA (Güneydoğu Avrupa Hentbol Birliği Ligi) Gazprom League Turnuvası’na 1-3 Eylül tarihleri arasında Sakarya ev sahipliği yapması kararı alındı. Türkiye’de ilk kez Sakarya’nın ev sahipliği yapacağı dev organizasyonda dünyanın en güçlü takımları arasında yer alan Macar ekibi Telekom Veszprem, Makedon ekibi Eurofarm Pelister, Sırp temsilcisi RK Vojvodina ve Belarus ekibi BGK Meshkov Brest kıyasıya mücadele edecek.

SAHNE ŞOVLARI, IŞIK, DANS GÖSTERİLERİ

Gazprom sponsorluğunda Serdivan Spor Salonu’nda düzenlenecek dev organizasyon sahne şovları, ışık ve dans gösterileriyle şölen tadında olacak. Turnuva’nın son gününde ise Büyükşehir Hentbol takımı özel bir maç için sahaya çıkacak. Rus ekibi Zenit ile 3 Eylül’de dostluk maçı oynayacak. Dev organizasyonda tüm maçlara giriş ücretsiz olacak.

DEV ORGANİZASYONDA TURNUVA FİKSTÜRÜ ŞU ŞEKİLDE OLACAK;

1 Eylül Cuma – 16.00- Vojvodina-Brest

1 Eylül Cuma – 19.00- Telekom Vezsprem-Eurofarm Pelister

2 Eylül Cumartesi – 16.00- Üçüncülük maçı

2 Eylül Cumartesi – 19.00- Şampiyonluk maçı

3 Eylül Pazar – 13.00- Büyükşehir Hentbol-Zenit

Editör: Güler Çınasoğlu