Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen çalışma ile Elektronik Ücret Toplama Sistemi’nde kullanılan ve 7/24 vatandaşlarımıza dolum imkanı sağlayan Kart54 dolum otomatlarına yeni bir özellik daha eklendi. Şehir merkezinde bulunan ve vatandaşlarımız tarafından sıklıkla kullanılan 14 adet Kart54 dolum otomatına yeni bir ödeme yöntemi olarak kredi kartı ve ön ödemeli banka kartı üniteleri yerleştirilerek aktif edildi. Ulaşımda hızlı ve kolay ödeme imkanı sunan Kart54 uygulaması, yeni özelliğiyle kullanıcılarına önemli kolaylık sundu.

KREDİ KARTI VE ÖN ÖDEMELİ BANKA KARTI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Kredi kartı ünitesi sayesinde vatandaşlarımız sahip oldukları Kart54’lere nakit para ile yüklemenin yanı sıra, Master ve Visa altyapısını kullanan sanal kart, kredi kartı veya ön ödemeli banka kartları ile temaslı ya da temassız bir şekilde yükleme yapılabilmesi sağlandı. Toplamda 14 adet Kart54 dolum otomatına uygulanan kredi kartı ünitelerinin kullanıcılar için hayırlı olmasını dileriz. Büyükşehir Belediyesi olarak toplu taşımada hayata geçirdiğimiz yeniliklerle hemşerilerimizin ulaşımlarını kolaylaştırmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

ÖN ÖDEMELİ BANKA KARTI NEDİR?

Banka hesaplarına ve kredi kartlarına alternatif olarak üretilmiş olan ön ödemeli kartlar kısaca, yalnızca karta yüklediğiniz tutar kadar harcama yapmanıza izin veren ödeme araçlarıdır.


Editör: Güler Çınasoğlu