15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Büyükşehir Mehteran Takımı’nın gösterileriyle devam etti. Sakaryalı vatandaşların meydanı doldurduğu buluşmada 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı büyük bir coşkuyla kutlandı.

BAĞIMSIZLIĞIN KAPILARI ARALANDI

Yoğun katılımın olduğu programda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce konuşma yaptı. Yüce, “Bu anlamlı günün verdiği haklı mutluluğun ve gururun içerisindeyim. Ağustos ayı vatanımız için zafer ayıdır. Anadolu Türk-İslam birliğini temin ettiğimiz Çaldıran zaferi, bütün dünyaya huzur, güvenlik ve barış getiren Mercidabık zaferi, Sakarya ve Dumlupınar zaferleri, Anadolu’yu yurt edinmemizi sağlayan Malazgirt zaferi ve milletimize bağımsızlığın kapılarını aralayan 30 Ağustos Zaferi bu aydadır” ifadelerini kullandı.

ZAFERİN TEMELLERİ ATILDI

Başkan Ekrem Yüce, “Milletimiz bu şanlı zaferle; milli hakimiyet, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Millet olarak topyekun bir olduk. Genç, yaşlı, çocuk demeden hepimiz fedakarlıklarda bulunduk. Cumhuriyetimizin temelleri bu zaferle atıldı” dedi. Programda Milletvekili Ertuğrul Kocacık ve Vali Yaşar Karadeniz’de konuşma yaparak günün öneminde bahsetti.

Editör: Güler Çınasoğlu