Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayınladı. Yayınlanan kararnamede 57 ile vali ataması yapılırken 16 vali ise merkeze çekildi. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, merkeze çekilerek Mülkiye Başmüfettişi olurken Sakarya Valiliği’ne ise Manisa Valisi Yaşar Karadeniz atandı. Kilis Valisi Karasulu Recep Soytürk ise Tekirdağ Valiliği’ne yetkilendirildi.

YAŞAR KARADENİZ KİMDİR

1965 yılında Samsun'da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Samsun'da yaptı. 1983 yılında Samsun Teknik Lisesi Makine Bölümü'nü bitirdi. Aynı yıl girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden 1987 yılında mezun oldu. 1988 yılında Amasya Valiliği'ne kaymakam adayı olarak atandı. Bu görevi sırasında bir yıl süreyle İngiltere'de bulundu. Kaymakam vekilliği stajını Erzincan'ın Tercan ilçesinde yaptı.1991 yılında Kaymakamlık Kursu'nu bitirerek yeni ilçe olan Yozgat'ın Yenifakılı ilçesinin ilk kaymakamı olarak atandı.

HANGİ GÖREVLERDE BULUNDU?

Sırasıyla Konya-Taşkent, Hakkari-Çukurca, Ordu-Aybastı, Mardin-Yeşilli, Trabzon-Beşikdüzü, Çanakkale-Eceabat, Tekirdağ-Saray, Gaziantep-Nizip ve Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı ile Kastamonu Valiliği görevlerinde bulunan Yaşar Karadeniz, 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Manisa Valiliği görevine atanmış olup 22.06.2020 tarihinde görevine başlamıştır.

Editör: Nevtan Angün