-

KARASU'DA EĞİTİMCİLERDEN DİNLETİ RESİTALİ (izle):

...

Konferans salonunda 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel olarak eğitimcilere yönelik düzenlenen “Bir Başkadır Benim Öğretmenim” konser programında keyif dolu saatler yaşandı. Eğitimcilerden oluşan 7 kişilik kadro, sahne alarak dinleyenlere şarkı, türkü ve ezgileriyle tam bir dinleti resitali sundu. Konseri, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, eşleriyle birlikte ilgiyle dinledi.

Karasu Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Ayşegül Demirbaş Örgen, Aziziye İlkokulu Sınıf Öğretmeni Lale Turhan, Karadeniz MTAL Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Sadullah Sarıca, ÖZŞEN Koleji Müzik Öğretmeni Hilmi Erhan Eryılmaz, Karasu İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Nesrin Bozkurt, Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Müzik Öğretmeni Caner Yerli ile Karasu Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Sorumlusu Mehmet Yıldız’dan oluşan kadro, program sonunda büyük alkış aldı.

ÖĞRETMENLER ANILDI

Program öncesi şehit öğretmenler anısına ve Karasu’da görev yaparken hayatlarını kaybeden Karasu Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Eşref Kaşıkçı ile Darıçayırı Şehit Oktay Demirci İlkokulu öğretmenlerinden Evrim Solmaz anısına duygu yüklü bir video sunumu gösterildi.

ÖRNEK MESLEK GRUBU

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, program öncesi kulisi ziyaret etti. Turhan, “Öğretmenlerimiz, toplumu şekillendiren kişiler olmanın yanı sıra kendileri için de konser verebilen örnek bir meslek grubu olduğunu kanıtladı. Hepsini tebrik ediyorum” dedi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Sadullah Sarıca, “Öğretmenler Günü’nün anlamına özel hazırladığımız konser ile meslektaşlarımıza moral vermeyi amaçladık. 7 kişilik eğitimci kadromuzla eğlenceli ve hüzünlendirici ezgiler sunacağız” dedi.

Sınıf Öğretmeni Lale Turhan “Böyle güzel bir ekipte bulunmaktan çok mutluyum. Dilimizin döndüğünce üzerimize düşeni yapmaya çalışacağız. Meslektaşlarımızı biraz güldüreceğiz, biraz hüzünlendireceğiz” şeklinde konuştu.

İLGİ ÇOK FAZLA

Müzik Öğretmeni Nesrin Bozkurt ise “Daha önce de benzer etkinlikler düzenledik. Halkımızın ve eğitimcilerin bu tür programlara ilgisi çok fazla oldu. Her branştan eğitimcilerle oluşturduğumuz kadroda yer almaktan çok mutluyum” dedi.

Karasu Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Sorumlusu Mehmet Yıldız da “Birbirinden değerli öğretmenlerimizle bir arada olmaktan gurur duyuyorum. Mükemmel bir ekibin, mükemmel bir dinleyici ile buluşacak olmasından dolayı çok mutluyum. İfadelerini kullandı.