Tedbirler kapsamında kurslar başladı

Pandemi dolayısıyla ülke genelinde ara verilen Halk Eğitimi Merkezi (HEM) kursları, kademeli olarak açılmaya başladı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve HEM’in ortak yürüttükleri spor kursları Pazartesi günü faaliyetine başladı.

Tedbirler kapsamında kurslar başladı


-

Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından koordine edilen spor kursları Pazartesi günü açılmaya başladı. Ekim ayında başlatılan basketbol, voleybol, karate, kingbox, pilates, okçuluk, judo ve atletizm kursları bir ay sonra vaka sayılarının artması nedeniyle durdurulmuştu.

Atletizm kursunun, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Kur’an kursunda yatılı kalan erkek çocuklarına yönelik olduğunu ifade eden HEM Müdürü Said Özkan, “Kursumuz, Karasu Şehir Stadı’nda gerçekleşiyor. Kurslar, planlandığı şekilde sokağa çıkma kısıtlamalarına uygun, Koronavirüs tedbirleri doğrultusunda devam edecek” dedi. Ara verilmeden sömestre tatilinde de kursların devam edeceğini belirten Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, “Cumartesi ve Pazar günleri de sokağa çıkma kısıtlaması kaldırıldıktan sonra o günlerde de kurslarımız yapılacak” şeklinde konuştu.

KarasuHaberleri.com - Esra Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2021, 10:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER