Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenecek Temel İlk Yardım Eğitimleri için kayıtlar başladı. ‘İlk Yardım Hayat Kurtarır’ sloganıyla gerçekleştirilecek kurslarda olası kazalarda bilinmesi gereken ilk yardım müdahaleleri katılımcılarla paylaşılacak, hem teorik hem de uygulamalı eğitimlerle vatandaşların ilk yardım konusunda bilinçlendirilmesi sağlanacak.

KURSİYERLER KATILIM BELGESİ ALMAYA HAK KAZANACAK

Kurslar için başvurular 22 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek. Başvurular www.sakarya.bel.tr adresinden yapılabilecek. Eğitim programı Ekim ayı boyunca 11 grup halinde Ofis Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Her bir grup belirlenen 2 gün 09.00 ile 17.00 saatleri arasında eğitim için bir araya gelecek. Temel ilk yardım eğitimlerini başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları takdim edilecek. Ayrıca her bir katılımcıya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ilk yardım seti hediye edilecek.

TEORİK VE UYGULAMALI EĞİTİMLER

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Temel İlk Yardım Eğitimi: doğal afet, yangın ve günlük yaşamda karşılaşılabilecek olası kazalara karşı hazırlıklı olmayı sağlamak, kazalarda önlenebilir sakatlıkların azaltılmasında katkıda bulunmak, ilk yardım bilincini kazandırmak amacıyla “İlk Yardım Hayat Kurtarır” projesi kapsamında ücretsiz temel ilk yardım eğitimi düzenliyoruz. İlk Yardım Kurslarında hem teorik hem de uygulamalı eğitimler sunacağız. Vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz” denildi.


Editör: Güler Çınasoğlu