65 yaş üzerine bir kereye mahsus izin

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada çok sayıda 65 yaş üzeri vatandaşlar için beklenen haberi açıkladı. Koca, ilk kez ve bir kereye mahsus olmak üzere izin verileceğini belirtti.

65 yaş üzerine bir kereye mahsus izin


KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu
Nevtan Angün’ün haberi


Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları yasak olan haftada bir gün, belirli saatlerde sokağa çıkmalarına izin verilen 65 yaş üzeri vatandaşlar için bir müjdeli haber daha geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çok sayıda vatandaşın beklediği haberi duyurdu.

 

Tedbirlere uyulduğu takdirde bayram sonrasında daha özgür olunacağını belirten Bakan Koca, 65 yaş üzeri vatandaşlara bir kereye mahsus olmak üzere ve gittikleri yerde en az bir ay kalmak şartıyla seyahat izni verileceğini duyurdu. Böylece, memleket hasreti çeken 65 yaş üzeri vatandaşlar, gittikleri şehirde bir ay kalmak şartıyla seyahat izni alabilecek.

 

Başvurular, 21 Mayıs Perşembe günü saat 09:00 itibariyle yapılmaya başlandı. Başvuru yapmak isteyenlerin e-Devlet, İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi ve Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı üzerinden yapabilecekleri belirtildi.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER