Uzun bir aradan sonra, yeni bir heyecanla 2020-2021 eğitim- öğretim yılına başladık. Öğrencilerimiz Mart ayından bu yana okullarını, öğretmenlerini, arkadaşlarından ayrı kaldılar. Sağlıklı günlere kavuşmak temennisiyle 2020-2021 eğitim-öğretim yılının; okullarımızın idarecilerine, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Mevcut duruma göre anasınıfı öğrencileri ve 1.sınıfa yeni başlayacak öğrencilerimiz yüz yüze eğitime katılacaklar. Okula yeni başlayacak öğrencilerimizin ve velilerinin heyecanı çok fazla. Biz eğitimciler, geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlamak gibi gerçekten de çok ağır bir sorumluluğu sırtımızda taşıyoruz. Sürekli değişen, değişim hızı katlanarak artan bir dünyada bunu başarabilmek hiç kolay değil. Burada en büyük sorumluluk, hiç kuşkusuz eğitim camiamıza, anne ve babalara ve bilhassa gençlerimizi yetiştirip, geleceğe hazırlayacak olan değerli öğretmenlerimize düşüyor.

Sevgili öğrenciler;

Uzun bir aradan sonra özlediğiniz okulunuza kavuşmadan önce, sağlıklı bir ortamda eğitiminize devam edebilmeniz için tüm hazırlıklar yapıldı. Sizin de maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymanız sizi bu salgından koruyacaktır. Bu nedenle geleceğimizin güvencesi olan siz öğrencilerimizi, ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan gücü özelliklerine uygun olarak ve sağlıklı bir ortamda yetiştirmek için, tüm imkânlarımızı sizlerin hizmetine sunma çabası içindeyiz. Pırıl pırıl bir gelecek ve aydınlık yarınlar sizleri bekliyor. Sizlere güveniyor, sizleri seviyoruz.

Değerli veliler;

Eğitimde başarı; Okul, aile ve çevre üçgeninde şekillendiği için, sizlerden kendinizin ve ülkemizin geleceğinin garantisi gençlerimizin eğitim öğretim yuvalarındaki yolculuklarında desteklerinizi bekliyoruz. Bu pandemi sürecinde çocuklarımızın korunabilmeleri ve sağlıklı olarak eğitimlerine devam edebilmeleri için maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması hususunda desteklerinizi bekliyoruz. Çocuklarımızın iyi bir eğitim alması için onları destekleyerek her zaman onların yanında olduğunuzu hissettirmenizi bekliyoruz.

Yeni eğitim-öğretim yılında gerek devlet yatırımı olarak, gerekse vatandaş katkıları ile okullarımızda gerekli onarımlar yapılmış, ders araç gereç ve malzeme ihtiyaçları tamamlanmış, çocuklarımızın daha sağlıklı bir ortamda eğitim almaları için gerekli hijyen çalışmaları yapılmıştır. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.

Bu düşüncelerle öğrencilerimiz ile ailelerine, tüm öğretmenlerimize ve bütün eğitim camiamıza sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.