Karasu genelinde ekmek üretimi yapan fırınlara yönelik Belediye Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler denetimlerine devam ediyor. Belli aralıklarla ilçe genelindeki fırınların denetimlerini sürdüren Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, iş yerlerinde genel hijyen denetimi, üretimde kullanılan ham maddelerin uygunluğu ve ürünlerin gramajlarını kontrol etti.

SÜRE VERİLDİ

Fırınlarda özellikle çalışanların temizliği, imalathane ve satış yerlerinin temiz olup olmadığı, istenilen şartlara uyulup uyulmadığı hususunda denetimler gerçekleştiren görevliler, kontrol esnasında eksiklik tespit edilen işletmelerin sahiplerine uyarılarda bulunup, vatandaşın sağlığını önceleyen ve kurallara uyan işletmelere teşekkür etti. Yapılan denetimlerde kurallara uygun hareket etmeyen iş yerleri hakkında tutanak tutulurken, tespit edilen eksiklikleri tamamlamaları için süre verildi.

TEDBİRLER ALINDI

Verilen süre içerisinde eksikliklerini tamamlamayan işletmeler hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağı bildirildi. Karasu Belediyesi Zabıta Müdürü Talat Kaptan tarafından Ramazan’da da ilçe genelindeki fırınlara yönelik denetimlerin belirli periyotlarla devam edeceği ve iftar sofralarında vazgeçilmez bir yere sahip olan ekmeğin en uygun koşullarda vatandaşlarımıza ulaşması için gereken her türlü tedbirin alındığı vurgulandı.

Karasu Belediyesi Basın Servisi…

Editör: Esra Angün