-

TRAKTÖRÜ BAĞLANAN ÇİFTÇİ TEPKİ GÖSTERDİ (izle):

...

Karasu Belediyesi bir süre önce alacaklarını icra yoluyla tahsis etme yoluna gitmiş ve siyasi partilerin ilçe başkanlarınca durum gündeme getirilerek tepkiye neden olmuştu. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı da bir meclis toplantısında belediyenin ve kamunun parasına sahip çıktıklarının vurgusunu yapmıştı.

Karasu Yalı Mahallesi İstanbul Caddesi üzerinde traktörüyle seyir halindeyken polis tarafından durdurulan ve aracı bağlanan Ertuğrul Say, çektiği videoyla duruma tepki gösterdi. Say, başına gelenleri şu ifadelerle anlattı:

“Emlak borcu olan vatandaşın Belediye tarafından icraya verilmesi nedeniyle polis arkadaşlar, araçlarımızı bağlıyor. Belediye, emlak borcu olan esnafı, çiftçiyi avukata vermiş. Borcunu polis memuru arkadaşlarca tahsis ettirme yoluyla almaya çalışıyor. Yolda, işte, işi olan herkesi bağlayarak mağdur ediyor.

İşimiz düştüğünde zaten belediyeye gidip ödüyoruz. Parası olan var, olmayan var. Esnaf, çiftçi çalışıp alın teriyle para kazanıyor. Ama bizim belediyemiz, üç kuruşluk emlak borcu olanı avukata verip esnafın aracını, çiftçinin traktörünü malzemesini üzerinde yüklüyken bağlatıp, memur arkadaşlarımıza tahsis ettirmeye çalışıyor.

Karasu Belediyesi hakkında bu uygulamayı ne kadar doğru buluyorsunuz, insan haklarına ne kadar doğru, bu sıcakta bu kadar mağduriyet ne kadar doğru, taktiri size bırakıyorum”