-

Zabıta Müdürlüğü ekiplerince oluşturulan gruplar halinde marketler ve fırınlarda yapılan denetimlerde kuru gıda, kasap, içecek, süt ve süt ürünlerinin kullanım tarihleri ile fiyat etiketleri, fırınlarda ise gramaj, maske ve hijyen denetimi yapıldı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, vatandaşların alışverişlerini bilinçli yapabilmeleri amacı ile denetimlerin sürdürüldüğü ifade edilirken, işletme sahiplerine bu konularda daha titiz olmaları ve vatandaşlara ise duyarlı olmaları çağrısında bulunuldu.

KONTROLLER DEVAM EDECEK

Karasu Belediyesi Zabıta Müdürü Talat Kaptan, “Salgın döneminde işyerlerinde maske, mesafe ve hijyen denetimlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Bu denetimlerin yanı sıra marketlerde ürünlerin hijyenik şartları, fiyat etiketleri, raf düzeni, satılan ürünlerin son kullanma tarihleri ile fırınların hijyen ve ekmek gramajlarının da kontrollerini sağlıyoruz” dedi.

“Burada vatandaşlarımıza da büyük görev düşüyor. Gerek marketlerden gerekse bakkallardan almış oldukları bütün yiyeceklerin, gıdaların son kullanma tarihlerini kontrol etmelerini istiyoruz” diyen Kaptan, “Belediye Başkanımız Sayın İshak Sarı’nın talimatlarıyla rutin kontrollerimiz artarak devam edecektir” şeklinde konuştu.