Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, 15-21 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında gençlerle birlikte Kaymakamlık önünde bulunan Atatürk Büstüne çelenk sundu. Ataç, törende Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105.yıldönümü ve Gençlik Haftası nedeniyle kısa bir konuşmada yaptı. Ataç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

AYDINLIĞA ULUŞMANIN İLK ADIMI

“İçinde bulunduğumuz hafta Gençlik Haftası’dır. Bu haftaya anlam katan olay, 19 Mayıs 1919’da esarete mahkum edilmek istenen milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki özgürlük mücadelesini başlatmasının 105.yıldönümü olmasıdır. Samsun’da yakılan bağımsızlık ateşi, çaresizlik içerisindeki milletimizin umutlarını yeniden canlandırarak aydınlığa ulaşmasının ilk adımıdır. Milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolü olan bu tarihten sonra bağımsızlık mücadelesi, vatan topraklarının her yerine dalga dalga yayılmıştır.

GÖREV VE SORUMLULUĞUNUZ

Sevgili gençler, binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Ülkemizi, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız. Tüm gençlerimiz ve vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en iyi dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm ecdadımızı saygıyla anıyorum.”

Gençlik Haftası Çelenk Töreni 2024 F1

Gençlik Haftası Çelenk Töreni 2024 F2

Gençlik Haftası Çelenk Töreni 2024 F3