-

Karasu’nun sevilen simalarından Selahattin Arslan’ın kızı olan Karasulu oyuncu Gülcan Arslan, TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve beğeniyle takip edilen Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı isimli dizide Despina karakterini canlandırıyor.

Gülcan Arslan, dizinin son bölümünde rolü gereği uçurumdan düşmüştü. Despina karakterini severek takip eden izleyiciler de Arslan’ın diziden ayrılıp ayrılmadığını merak etmeye başladı. Şimdi ise Despina karakterinin rol gereği hayatını kaybettiği mi yoksa stratejik bir oyun gereği öldü olarak gösterildiği mi merakla bekleniyor.

GÜLCAN ARSLAN KİMDİR?

Selahattin Arslan’ın kızı olan Gülcan Arslan, 1 Mayıs 1986'da Karasu’da dünyaya geldi. Arslan, Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde tiyatro eğitimi aldı ve birçok dizi ile reklamda oynadı. İlk olarak TRT1 ekranlarında yayınlanan “Sardunya Sokak” adlı dizide oynadı.

Daha sonra 2008 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan “Sınıf” adlı dizide oynayan güzel oyuncu yine 2008 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan "Hepimiz Birimiz İçin" adlı dizide rol aldı. Aynı yıl ATV ekranlarında yayınlanan “Gurbet Kuşları” adlı dizide oynadı.

2009 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanan “Kafkas” adlı dizide boy gösterdi. 2010 yılında Show TV ekranlarında yayınlanan “Kahramanlar” adlı dizide oynadı. İlk baş rolünü “Her Şeye Rağmen” dizisinde oynamıştır. 2012 yılında Star TV ekranlarında yayınlan “Bir Çocuk Sevdim” adlı dizide 39 bölüm başrol oynadı.

2013 yılında 8. sezonuna başlayan Arka Sokaklar dizisinde 1 sezon Komiser Leyla Candaş karakterini canlandırmıştır.2014 yılında yeni başlayan Günahkar dizisinde Saliha karakterini canlandırmıştır. 12 Kasım 2015'te Star TV'de yayınlanmaya başlayan Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde 14 bölüm Fahriye Sultan'ı canlandırmıştır. 12 Ocak 2017'de ATV'de yayınlanmaya başlayan Ölene Kadar adli dizide Engin Akyürek ve Fahriye Evcen ile başrolü paylaşan oyuncu “Beril” karakterini canlandırdı.

Editör: Karasu Haberleri