Kuzey Marmara Otoyolu, Karasu – İstanbul arası seyahat

Açılışı gerçekleştirilen Kuzey Marmara Otoyolu, Karasu’ya en yakın noktadan İstanbul’a ulaşım imkanı sunuyor. Söğütlü gişelerden İstanbul’a seyahat kaç saat sürüyor, yol ücreti ne kadar? İşte cevabı:

Kuzey Marmara Otoyolu, Karasu – İstanbul arası seyahat


-

Karasu ile İstanbul arasını hem süre hem mesafe olarak kısaltan Kuzey Marmara Otoyolu hizmete girdi. Karasu’ya 46 kilometre mesafede olan Söğütlü Kömürlük gişelerinden giriş yapılarak İstanbul’a ulaşmak mümkün.

Karasulu okurumuz Atilla Özkaynak, Söğütlü Kömürlük gişelerinden Kuzey Marmara Otoyolu’na giriş yaparak, Pendik Kurtköy gişelerine kadar olan 147 kilometrelik mesafeyi yaklaşık bir buçuk saatte kat ettiğini belirtti. 1.sınıf diye tabir edilen hususi binek araç ile iki gişe arasına 48 lira 75 kuruş ödediğini belirtti.

Dört şerit gidiş ve dört şerit geliş olan Kuzey Marmara Otoyolu’nun İzmit sınırları içerisindeki 1.479 metre, 2.224 metre, 399 metre, 4.325 metre ve 1.406 metrelik beş tünel de dikkat çekiyor. Okurumuz Atilla Özkaynak, otoyolun tüneller mevkiini seyir halinde görüntüleyerek KarasuHaberleri.com & Öncü Karasu okurlarıyla paylaştı.

KUZEY MARMARA OTOYOLU TÜNELLER MEVKİİ (izle):

KarasuHaberleri.com - Nevtan Angün'ün haberi

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 19:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Lütfi SEYLAN
Lütfi SEYLAN - 2 yıl Önce

Merhaba 47 /75 otoyol üçreti çok değerli mi biraz insaf / 200 km yola ne kadar zengin bir millet diğiliz askeri üçretin 2.825 TL olan bu güzel vatanımızda çok yazık değil mi vesselam

SIRADAKİ HABER