Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılan KARGEM kurslarına Karasu protokolü tarafından ziyaret düzenlendi. Ziyarete Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Çelik, Savaş Sancaktaroğlu, Hamza Uğur, Yakup Gençbay, Karasu Belediyesi Sosyal İşler ve Kültür Müdürü Fatma Tatlı, Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, kurs merkezini KARGEM’e ücretsiz olarak tahsis eden Karasulu iş adamı Musa Özcan, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Güldemir, Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Ferhat Tekeli ve bazı kurum amirleri katıldı.

 

 

Deri Tasarım, Takı Tasarım, Nakış, Giyim, Pasta Yapımı, Mis Sabun ve Ev Mefruşatları kurslarını ziyaret eden Kaymakam Aziz Mercan, ilçe protokolü kurslar hakkında KARGEM Müdürü Fatma Tatlı’dan bilgi aldı. Kursları gezip kursiyerler ile sohbet de eden Aziz Mercan ve protokol üyeleri, yapılan el işlerinin nasıl şekil aldığını yerinde inceledi. Kursiyerlerin yaptıkları çalışmaları yakından inceleyen Mercan, “Karasu Belediyesi, ev hanımlarına çok güzel bir kurs tahsis etti. KARGEM’e gelen kursiyerler hem meslek öğreniyorlar hem de yazın kurulan özel stantlarda ürünleri satarak gelir elde ediyorlar. Kurs öğretmenlerimizi ve kurs öğrencilerimizi, yaptıkları güzel çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu

 

Kursiyerlerin çeşitli çalışmalar yaparak hobilerini de hayata geçirdiklerini belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, “Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile vatandaşlar bir araya gelip dertleşemez ve sohbet edemez oldular. Bu kurslar aynı zamanda bayanlarımızın bir araya gelerek özlenen sohbetleri yapmaları için de ideal bir ortam oluşturuyor. Kurslar aynı zamanda hanımlar arasında iyi birer sosyal bağ kuruyor” dedi. İspiroğlu, önlüğünü takarak ‘Pasta Yapımı Kursu’ öğrencileri tarafından ahzırlanan birbirinden enfis ikramlıkları elleriyle davetlilere servis etmeyi de ihmal etmedi.

 

Ziyaret sonrası kurs eğitmenleri ve kursiyerler tarafından hazırlanan yöresel yemekler davetlilere ikram edildi. Karasu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatma Tatlı, kursları ziyaret eden tüm katılımcılara teşekkür ederek, bu ve buna benzer faaliyetleri yıl içerisinde de devam ettireceklerini dile getirdi. Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu tarafından Karasu Kaymakamı Aziz Mercan’a KARGEM kursiyerleri tarafından hazırlanan çalışmalar hediye edildi. Mercan, “Kurs binasını, KARGEM’e ücretsiz olarak tahsis eden ilçemiz iş adamı Musa Özcan’a ayrıca teşekkür etmek istiyoruz. Kendisinin bu anlamlı desteği ile çok sayıda bayanımız için güzel bir ortam oluşturulmuş durumda” ifadelerini kullandı.

 

HABER: Gülcan Elmalı