Devlet Opera ve Bale sanatçısı Hüseyin Likos ile Tiyatro oyuncusu Cengiz Bozkurt, mezun oldukları Karasu Lisesi’nin 1954-2023 mezunlarına yönelik düzenlenen geleneksel pilav gününe katıldı. İki ünlü isim, hem eski mezunların hem de öğrencilerin büyük ilgisi ile karşılaştı. Likos ve Bozkurt, kariyerlerine giden süreci anlatırken öğrencilerin de sorularını yanıtladı.

Program sonrası konuşan ünlü tiyatro oyuncusu Cengiz Bozkurt, “Eski sınıf arkadaşlarımı görmekten, öğretmenlerimi görmekten ve gözleri ışıl ışıl olan Karasu Lisesi’nin şimdiki öğrencileriyle birlikte olmaktan büyük mutluluk duydum. Karasu’dan ve bu sıralardan çıktığım için de ayrı bir gurur duyuyorum” diye konuştu.

Devlet Opera ve Bale sanatçısı Hüseyin Likos ise “Yıllar sonra aynı topraklarda ve aynı heyecanla arkadaşlarımızla buluştuk. İsimler hafızalardan gitmiş ama yeniden birbirimizi görmek bizi çok mutlu etti. Gençlerle beraber olmak ve birikimlerimizden onlara bir şeyler anlatmak da bize heyecan verdi. Organizasyonu düzenleyen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Kariyer programının ardından iki ünlü isim, mezun ve öğrencilerden oluşan yaklaşık bin kişinin katıldığı geleneksel pilav günü etkinliğine de katıldı. Likos ve Bozkurt, öğrencilerle de bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

N V T 9245

N V T 9283

N V T 9307

N V T 9382

D J I 0055

D J I 0061

Cengiz Bozkurt 1

Cengiz Bozkurt 2

Editör: Nevtan Angün