Karasu Limandere Mahallesi, pazartesi akşamı bölgeyi etkisi altına alan sağanak yağıştan etkilendi. Mahalle sakinleri tarafından aktif olarak kullanılan halı saha ve çocuk parkı kullanılmaz hale gelirken, bazı mahalledeki doğalgaz hatları ortaya çıktı ve köprüde çatlaklar oluştu.

MADDİ HASAR

Mahalle Muhtarı Sinan Erbaş, “Mahallemizdeki tüm ara yollarımız bozuldu. Ertuğrul Gazi Sokak’taki doğalgaz hatları oluşan deformeden dolayı ortaya çıktı ve bu sokaktaki köprümüzde çatlaklar oluştu” dedi. Muhtar Erbaş, “Mahallemizdeki kadın, erkek, çocuk, yaşlı herkesin aktif olarak kullandığı çocuk parkımız ve halı sahamız da kullanılmaz halde” vurgusunu yaptı.

İNCELEME YAPILDI

Ekili alanların tamamının da sular altında kaldığını söyleyen Muhtar Erbaş, “İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerimiz hemen bölgemize gelerek ekili alanlar için çalışma yaptı. Ayrıca İlçe Kaymakamımız Dr. Ahmet Naci Helvacı’da mahallemize gelerek incelemede bulundu. Kaymakamımıza ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Erbaş, özellikle halı sahanın ve yamaların bir an önce yapılmasını istediklerinin altını çizdi.

Güler Çınasoğlu’nun haberi

Editör: Nevtan Angün