SESOB Başkanı Hasan Alişan’ın başkanlar kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'den randevu istediklerini ancak randevu verilmediği açıkladı. Alişan, Yüce'ye toplantı için davetiye gönderdiklerini ancak gelmediğini ifade etti. Alişan “Herkes haddini bilecek, biz Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'den randevu talep ettik, ancak talep kabul görmedi. Toplantı için davetiye gönderdik gelmedi. Burada en ücra köşeden esnaf odası başkanı var ama Büyükşehir Belediye Başkanı yok, gel dinle talepleri gör ama yok. Gelmeyen herkes işine baksın'' dedi.

Alişan’ın bu açıklamasının üzerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı açıklamada bulundu. Konuyla ilgili açıklamada şu ifadeler yer aldı:
 

DAVETİYE ULAŞTIRILMADI

“Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin başkanlar kurulu toplantısında Birlik Başkanı Hasan Alişan’ın açıklamalarını üzülerek takip ettik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’yi hedef alan konuşmalarında kullanılan üslup yakışıksız kalmıştır. Bahse konu olan program için davetiye toplantıdan bir gün önce kurumumuz santraline bırakılmış, Başkanımız Ekrem Yüce’nin programlarını tertip eden Özel Kalem Müdürlüğü’ne SESOB tarafından ulaşılmamış, davetiye ulaştırılmamıştır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin davetten haberi olmamasıyla birlikte kendisiyle telefonla da bir iletişim kurulmamıştır.  

STK’LARLA İYİ BİR DİYALOĞA SAHİP

Randevu talebine cevap verilmediğine dair yapılan iddialar ise üzüntümüzü daha da artırmıştır. Kaldı ki Özel Kalem Müdürlüğümüz, SESOB Başkanı Hasan Alişan’ın her görüşme talebinde randevu dahi oluşturmadan Başkanımız Ekrem Yüce’yle görüşmesini sağlamıştır. Bilindiği üzere Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce, şehrimiz sivil toplum kuruluşlarıyla çok iyi bir diyaloğa sahiptir. Geride bırakılan 4,5 yıllık süreçte de STK’larla sık sık görüşmüş, programlarına iştirak etmiştir. Tüm bunların yanı sıra STK’larla ilişkileri daha sağlıklı bir zemine taşımak adına Sivil Toplum Kuruluşları Şube Müdürlüğü’nü kurmuştur. Şehrimizin temel direği esnaflarımızın Birlik Başkanı Hasan Alişan’ın bu açıklamalarına katılmadıklarını biliyor, tüm esnaflarımıza hayırlı bereketli kazançlar diliyoruz.”

Editör: Güler Çınasoğlu